Language

English Web Site TROITSA

facebook.pngVKontakteyoutube
soundcloud twitter instagram
  Telegram  Last.FM

...Zespol Troitsa dal fantastyczny koncert w kinie Forum...
16.10.2013 .
"...Zespół Troitsa dał fantastyczny koncert w kinie Forum..."

Kino Forum. Troitsa bez tłumaczenia. Inny Wymiar niezrozumiały (zdjęcia)

Lider zespołu Troitsa - Iwan Kirchuk

Lider zespołu Troitsa - Iwan Kirchuk

Zespół Troitsa dał fantastyczny koncert w kinie Forum. Ale jak na festiwal Inny Wymiar to o wiele za mało.

Ktoś zapytałby - dlaczego? Przecież energia aż rozsadzała kinową salę. Ludzie nie wiedzieli czy wstawać i bawić, czy klaskać na siedząco, muzyk ich porywała, a tylko sala była ograniczeniem. Muzycy fantastycznie wykorzystywali instrumenty, a sam Yuri Pavlovski na bębnach brzmiał co najmniej jak orkiestra kameralna. Repertuar mieli ludowy, oparty o białoruski, a po części doskonale znany i po tej stronie granicy - folklor.

Czego więc zabrakło? Staranności w przygotowaniu koncertu. Zamiast wydawać pieniądze na uroczą konferansjerkę, można było zaprosić choćby któregoś z obecnych na sali dziennikarzy Radia racja czy Biełsatu, żeby tłumaczyli zapowiedzi lidera. Jego etnograficzne opowieści fantastycznie ubarwiały koncert, tłumaczyły znaczenie każdej pieśni, tylko - nie każdy je rozumiał. A szkoda. Bo przecież Inny Wymiar ma chyba służyć łączeniu, a jak tu się łączyć i poznawać - bez tłumaczenia.

Na szczęście była muzyka, a ta łamała wszelkie bariery i porywała, Tylko, że taki koncert mógłby się odbyć i bez festiwalu.

( 26.01.2020 . )
 
« .   . »
1.2002 - 2024 - "" / : , i
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
HOSTER.BY